W celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, nasza strona internetowa Blanchon wykorzystuje pliki cookies. Przegladając stronę zgadzacie się Państwo na ich użycie.     OK   Więcej szczegółów
Blanchon Polska
Media

Środowisko

 

Od momentu powstania Grupa Blanchon naturalnie dąży do projektowania produktów z poszanowaniem osób i środowiska naturalnego. Będąc przez ponad 30 lat zaangażowaną w spełnianie najwyższych standardów dotyczących ochrony środowiska, Grupa opiera swoją strategię innowacji na uniwersalnych wartościach zrównoważonego rozwoju oraz zobowiązana jest do:

    
Korzystania z zasobów i energii w sposób jak najbardziej oszczędny oraz do projektowania naszych produktów z materiałów odnawialnych, nadających się do recyklingu i przyjaznych dla środowisk.
 
Stosowania najnowszych technologii produkcji i składowania, ze szczególnym uwzględnieniem ekologicznej innowacyjności i wydajności.
   
Monitorowania naszego wpływu na środowisko naturalne przez cały cykl życia naszych produktów.   
 
          

Myślenie lokalne, działanie globalne

Grupa Blanchon wytwarza wszystkie swoje produkty we Francji, z surowców i opakowań pochodzących z Europy, aby zmniejszyć potrzeby transportu.

 

 

Ślad węglowy: nasze wysiłki zostały nagrodzone!

Monitorowanie śladu węglowego pozwala nam określić poziom emisji CO2 i dążyć do poprawy naszych wyników dotyczących zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Dzięki naszym staraniom, w latach 2009-2011 emisja dwutlenku węgla w naszych zakładach w Savoie spadła o 22%.
  

Grupa Blanchon bierze udział w licznych inicjatywach wspierających zrównoważony rozwój. Aby uwidocznić nasze zobowiązania, nasza firma stworzyła logo przedstawiające człowieka i drzewo, tworzących niepodzielną całość. Umieszczamy je na dokumentach i produktach świadczących o naszych działaniach, przez co dajemy wyraz naszemu długotrwałemu zaangażowaniu w poszanowanie ludzi i przyrody.