W celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, nasza strona internetowa Blanchon wykorzystuje pliki cookies. Przegladając stronę zgadzacie się Państwo na ich użycie.     OK   Więcej szczegółów
Blanchon Polska
*w naszej nature Media

Środowisko

 

Od momentu powstania Grupa Blanchon naturalnie dąży do projektowania produktów z poszanowaniem osób i środowiska naturalnego. Będąc przez ponad 30 lat zaangażowaną w spełnianie najwyższych standardów dotyczących ochrony środowiska, Grupa opiera swoją strategię innowacji na uniwersalnych wartościach zrównoważonego rozwoju oraz zobowiązana jest do:

    
Korzystania z zasobów i energii w sposób jak najbardziej oszczędny oraz do projektowania naszych produktów z materiałów odnawialnych, nadających się do recyklingu i przyjaznych dla środowisk.
 
Stosowania najnowszych technologii produkcji i składowania, ze szczególnym uwzględnieniem ekologicznej innowacyjności i wydajności.
   
Monitorowania naszego wpływu na środowisko naturalne przez cały cykl życia naszych produktów.   
 
          

Myślenie lokalne, działanie globalne

Grupa Blanchon wytwarza wszystkie swoje produkty we Francji, z surowców i opakowań pochodzących z Europy, aby zmniejszyć potrzeby transportu.

 

 

Ślad węglowy: nasze wysiłki zostały nagrodzone!

Monitorowanie śladu węglowego pozwala nam określić poziom emisji CO2 i dążyć do poprawy naszych wyników dotyczących zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Dzięki naszym staraniom, w latach 2009-2011 emisja dwutlenku węgla w naszych zakładach w Savoie spadła o 22%.
  

Grupa Blanchon bierze udział w licznych inicjatywach wspierających zrównoważony rozwój. Aby uwidocznić nasze zobowiązania, nasza firma stworzyła logo przedstawiające człowieka i drzewo, tworzących niepodzielną całość. Umieszczamy je na dokumentach i produktach świadczących o naszych działaniach, przez co dajemy wyraz naszemu długotrwałemu zaangażowaniu w poszanowanie ludzi i przyrody.